Wiosenne wyzwanie Capsule Wardrobe 10×10

Wiosenne wyzwanie Capsule Wardrobe 10×10

Ktoś z Was już jest po wiosennych porządkach? Ja wyjątkowo w tym roku musiałam zrobić je dużo szybciej, ale w ogólnym przypadku najlepszym czasem na nie jest marzec. A następnym krokiem po porządkach jest najpierw ładne ułożenie tego, co zdecydowaliśmy się zostawić, a później stworzenie stylizacji z tego, co już macie w swojej szafie. ⁠Tutaj wkracza świetne ćwiczenie na kreatywność w postaci wyzwania 10×10, do którego podjęcia gorąco Was zachęcam. Wiosenne wyzwanie Capsule Wardrobe 10×10 to nic innego jak zestaw inspiracji na wykorzystanie rzeczy ze stworzonej wcześniej we wpisie “Wiosenne wydanie Capsule Wardrobe” sezonowej szafy.

Wiosenne wyzwanie Capsule Wardrobe 10×10

Dla niewtajemniczonych – wybieramy 10 ubrań i tworzymy z nich 10 różnych stylizacji. Chodzi w nim generalnie o to, żeby przed robieniem listy tego, co Waszym zdaniem by się przydało dokupić do Waszej szafy, najpierw spróbować możliwie najbardziej wykorzystać to, co już się w niej ma, żeby w pełni uwolnić jej potencjał i pobudzić swoją kreatywność. ⁠Moda powinna być przede wszystkim zabawą i sposobem na wyrażenie siebie. Czemu więc, by nie zostać własną pełnoetatową stylistką?

Pamiętajcie, że nie musicie koniecznie w tych rzeczach wychodzić, jeśli akurat nie macie gdzie, albo po prostu nie macie na to ochoty. Możecie na przykład jednego dnia zrobić właśnie takie ćwiczenie, porobić sobie zdjęcia w lustrze dla własnego użytku i później skorzystać z nich kiedy będziecie mieć dzień bez pomysłu na to, co na siebie włożyć. Takie dni zdarzają się nawet najlepszym!

Wybór bazy – 10 rzeczy na 10 dni

⁠Wybierając rzeczy tym razem postanowiłam na jasne kolory. Jakoś po zimie człowiek chce zazwyczaj wprowadzić nieco koloru do swojej szafy. Pogoda też lepsza, więc mniejsza szansa na pobrudzenie ich po 5 minutach od wyjścia z domu. 

Nie wiem, czy już zauważyliście, że tym razem do limitu 10 rzeczy wliczyłam także okrycia wierzchnie, aby nieco utrudnić sobie zadanie. Wy oczywiście nie musicie ich uwzględniać. Tak będzie Wam łatwiej na samym początku. Jestem niemal pewna, że i tak dla większości z Was sama idea wydaje się być już wystarczająco szalona.

W wiosennym wydaniu wyzwania Capsule Wardrobe 10×10 znalazły się:

  • 3 okrycia wierzchnie (trencz, ramoneska i katana jeansowa),
  • 4 bluzki (dwie z długim rękawem, jeden t-shirt i jeden top z koronką),
  • 2 spódnice (jeansowa i plisowana o długości midi),
  • oraz jasne spodnie jeansowe rurki z wysokim stanem.

Pobudź swoją kreatywność, czyli 10 stylizacji na 10 dni

Dodatków nie wliczałam do tej liczby, aczkolwiek nie wykorzystałam tutaj też jakiejś zawrotnej ilości. 3 satynowe gumki Scrunchie marki M.Girl, zegarek, 2 torebki – duża shopper bag i mała czarna torebka na ramię, perłowe spinki oraz 4 pary butów – białe trampki, czarne balerinki, zamszowe botki na obcasie i klasyczne czarne czółenka na klocku średniej wysokości. W skrócie modnie i wygodnie.

Wiosenne wyzwanie Capsule Wardrobe 10x10 Wiosenne wyzwanie Capsule Wardrobe 10x10 Wiosenne wyzwanie Capsule Wardrobe 10x10

Jestem ciekawa, jak podobają się Wam zaproponowane przeze mnie stylizacje? Co byście w nich zmienili, żeby dopasować je do swojego stylu? Mam nadzieję, że udało mi się Was zainspirować do podjęcia się tego wyzwania i przetestowania możliwości swojej szafy. A ponieważ sezon jesienny i wiosenny bywają zbliżone do siebie, to po lekturze tego wpisu polecam Wam też sięgnąć po nieco więcej inspiracji także do wpisu “Wyzwanie Capsule Wardrobe 10×10 – edycja jesienna”2 thoughts on “Wiosenne wyzwanie Capsule Wardrobe 10×10”

  • Świetny pomysł na wyzwanie, a zarazem zabawę z własną kreatywnością! Jednocześnie od razu można zaobserwować czego rzeczywiście brakuje w szafie, a co okazałoby się jedynie nietrafionym zakupem. Warto spróbować swoich sił! 🙂

    • Też tak uważam. Mam nadzieję, że sprawdzi się także u Ciebie i dzięki niemu odkryjesz nieznany dotąd potencjał swojej szafy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *