Top 10 komedii romantycznych Netflix

Top 10 komedii romantycznych Netflix

Mamy tutaj fanów komedii romantycznych? Ja od czasu do czasu lubię obejrzeć coś lekkiego, co wprawi mnie w dobry nastrój. A tak się składa, że mamy luty, co oznacza, że niedługo będzie znane wszystkim święto miłości – walentynki. Niezależnie od tego jak zamierzacie je spędzić samotnie, w parze, czy w gronie znajomych mam nadzieję, że będzie to dla Was fajny dzień. Pomyślałam jednak, że tym co lubią spędzać wieczory w klimacie Netflix&Chill przyda się lista filmów, a konkretnie polecajki wartych obejrzenia komedii romantycznych. Tak też powstało moje subiektywne zestawienie top 10 komedii romantycznych Netflix, które umilą Wam każdy wieczór, niekoniecznie tylko ten walentynkowy. 

Top 10 komedii romantycznych Netflix

PS. Kolejność wymieniania filmów jest przypadkowa.

1. Bajecznie bogaci Azjaci

Jakiś czas temu zastanawiałam się czemu tak mało azjatów pojawia się we wszelkich produkcjach filmowych. Wtedy niemal jak na zawołanie pojawił się w kinach ten film i postanowiłam się na niego wybrać. Bardzo się cieszę, że jest dostępny teraz na Netflixie, bo jest to naprawdę fajna, lekka komedia w bardzo kolorowym wydaniu.

2. W deszczowy dzień w Nowym Jorku

Myśląc o jednych z najbardziej znanych na świecie reżyserów, nie można nie wspomnieć o Woodym Allenie. Nie wszystkie jego filmy przypadły mi do gustu, lecz jest kilka, które zajęły szczególne miejsce w moim sercu i uważam, że są naprawdę świetne! Należy do nich właśnie „W deszczowy dzień w Nowym Jorku”. Świetne poczucie humoru, inteligentne dialogi a do tego piękne kadry z Nowym Jorkiem w tle. Jeśli ktoś go jeszcze nie widział, to powinien szybko nadrobić zaległości. Warto!

3. To tylko sex

Trochę inna niż standardowa komedia romantyczna, bo ukazująca historię dwóch ludzi, którzy po dość niefortunnych doświadczeniach w miłości postanawiają pójść na tak popularny w obecnych czasach układ „friends with benefits”. Dowcipny, przewrotny, ale też z pewnym przekazem z niego płynącym.

4. Pokochaj, poślub, powtórz

Oryginalny film produkcji Netflixa bazujący na znanym efekcie motyla. Jestem pewna, że każdy z nas chociaż raz w życiu analizował „co by było gdyby…”. Co by się stało, gdyby zmieniła się jedna drobna rzecz? I ten film niejako pokazuje nam widzom właśnie wszystkie warianty, jakie mogły się zdarzyć. Cała akcja rozgrywa się w dzień wesela, podczas którego, jak się domyślacie, nie wszystko idzie zgodnie z planem. Lekki, zabawny, ale też i z pewnym morałem.

5. Swatamy swoich szefów

Co zrobić, gdy mamy za szefa tyrana, który przez brak zajęć w wolnym czasie trzymają swoich asystentów w pracy 24h na dobę? Można się zwolnić, bądź też znaleźć im sposób na wypełnienie tego czasu. Na ten drugi pomysł wpada właśnie dwójka asystentów. Co mogłoby pójść źle w tym jakże prostym w założeniach planie? Tego właśnie dowiecie się z komedii „Swatamy swoich szefów”.

6. Sposób na teściową

Gdzie diabeł nie może tam pośle… teściową! Ach, te teściowe owiane złą sławą, ale czy słusznie? W przypadku tego klasyka przedstawiającego zawziętą walkę pomiędzy przyszłą teściową a przyszłą synową nie ma mowy o nudzie. W rolach głównych Jane Fonda i Jennifer Lopez. Widziałam ten film kilka razy i za każdym śmieszył mnie równie mocno.

7. Emma

Kostiumowy film opowiadający o młodej zamożnej Emmie, która upodobała sobie swatanie innych. W pewnym momencie dostrzega jednak, że nie jest tak mądra i dobroduszna jak jej się zawsze wydawało. Świetna komedia z brytyjskim humorem, cudownymi kreacjami i niezwykle dobrym odwzorowaniem epoki oraz obyczajów w niej panujących. Zdecydowanie należy do jednych z moich ulubionych komedii.

8. Listy do Julii

Top 10 komedii romantycznych Netflix

Każdy z nas chyba miał okazję czytać książkę, bądź też oglądać film „Romeo i Julia”. W Weronie znajduje się popularna atrakcja turystyczna – dom Julii, do której można wysyłać listy. Młoda amerykańska pisarka postanawia dołączyć do grupy wolontariuszy odpowiadających na listy napisane do Julii. Odpisując na jeden z nich, napisany w 1951 roku sprawia, że jego adresatka postanawia wyruszyć w poszukiwaniu swojego ukochanego z młodzieńczych lat. Wypełniony po brzegi pięknymi krajobrazami Włoch, z ciekawą fabułą, ale też i pewnymi mądrymi spostrzeżeniami poleca się na długie wieczory.

9. Planeta Singli

Top 10 komedii romantycznych Netflix

W tym zestawieniu to jedyna komedia romantyczna polskiej produkcji jaka się pojawiła. Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego. Na ten moment mamy aż 3 części tego filmu, chociaż mi podobała się najbardziej właśnie ta, pierwsza część. Zdaję sobie sprawę, że nie każdemu może przypaść do gustu. Mimo wszystko uważam, że jednak warto dać mu szansę. Może okazać się, że będziecie pozytywnie zaskoczeni!

10. Madame J

Top 10 komedii romantycznych Netflix

Uwielbiam francuskie komedie. Uwielbiam także filmy kostiumowe. A połączenie tych dwóch gatunków to moim zdaniem strzał w dziesiątkę. Filmu Madame J, opowiada o wdowie Madame de la Pommeraye, która próbując oprzeć się urokom znanego wśród francuskich elit podrywacza Markiza des Arcis, zakochuje się w nim.

Oczywiście jak wszystkie z nas, kobiet, mając nadzieję, że go zmieni i ich miłość nie skończy się tak jak wszystkie jego poprzednie przygody. Niestety pomimo szczerych starań ze strony Madame, salonowy casanowa szybko traci nią zainteresowanie, przez co staje się ona obiektem drwin w towarzystwie. Postanawia więc zemścić się na Markizie wykorzystując jego słabości. Uwielbiam ten film! Dla mnie jest to naprawdę jeden z lepszych filmów tego gatunku jakie kiedykolwiek powstały. Jeśli go jeszcze nie widzieliście to koniecznie musicie nadrobić zaległości!

Po inne Netflixowe polecajki zajrzycie także do wpisu: 10 seriali, które warto obejrzeć na Netflixie (myślę, że w tym roku pojawi się kontynuacja tego wpisu) i Top 10 świątecznych filmów Netflix 2021.

Widzieliście któryś z wymienionych w tym zestawieniu filmów? A może Waszym zdaniem, jakiegoś tutaj brakuje? Koniecznie dajcie o tym znać w komentarzach pod wpisem!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *