Tanie vs drogie – rozpoznaj, który zestaw jest droższy

Tanie vs drogie – rozpoznaj, który zestaw jest droższy

Dzisiaj będzie nieco inny wpis. Taki, który ma za zadanie Was zaangażować. Jeśli się Wam spodoba, może w przyszłości powstanie cały cykl. Zrobiłam ostatnio na Instagramie i Facebooku ankietę z pytaniem „Czy kupowanie używanych ubrań jest obciachem?”. Zdecydowana większość opowiedziała się, że nie, jednak pewna część twierdzi, że tak. Stąd przyszedł mi pomysł na ten wpis. 

Moim zdaniem w większości przypadków, gdy mamy coś na sobie nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy dana rzecz kosztowała 50, czy może 250 zł. Chyba, że ma ogromne logo producenta na środku. Dlatego też nie widzę problemu w kupowaniu i noszeniu używanych ubrań. Oczywiście przy założeniu, że nie są uszkodzone, ani znoszone. Więcej na ten temat możecie przeczytać w poprzednim wpisie.

Poniżej znajdziecie dwa różne zestawy ubrań i Waszym zadaniem będzie powiedzieć (w komentarzu), która ze stylizacji kosztuje więcej. Odpowiedzi pojawią się na Facebooku i Instagramie po około tygodniu od publikacji tego wpisu, także zachęcam Was do śledzenia mnie na portalach społecznościowych, jeśli jeszcze nie zdążyliście tego zrobić.

To do dzieła!

Tanie vs drogie – rozpoznaj, który zestaw jest droższy

ZESTAW PIERWSZY – RETRO

Moja propozycja na dzisiaj to sukienka w klasyczne kropki na ciemnym tle, czyli powrót do stylu z lat 50. Uwielbiam styl retro! Do tego proste sandałki na obcasie i torebka z ekologicznej skóry. Jeden zestaw kosztuje niecałe 250 zł, drugi ponad 3000 zł. 

ZESTAW DRUGI – KLASYKA GATUNKU NA CO DZIEŃ

Druga propozycja to stylizacja na co dzień. Klasyczna koszula w paski w połączeniu z czarnymi jegginsami i espadrylami. Jeden zestaw kosztuje 1900 zł, natomiast drugi w okolicach 250 zł.

Różnica w cenach poszczególnych zestawów jest ogromna, natomiast różnica w wyglądzie znikoma. Jestem ciekawa, czy zgadniecie.

Czy jesteście w stanie wytypować, który z tych zestawów jest droższy?2 thoughts on “Tanie vs drogie – rozpoznaj, który zestaw jest droższy”

  • Ale świetny pomysł i fajna zabawa! Cena rzeczy nie świadczy o wartości człowieka, a ubranie to tylko ubranie, moim zdaniem. Także również nie widzę nic złego w kupowaniu z drugiej ręki. Obstawiam, że w zestawie nr 1 pierwsza opcja jest droższa, a w zestawie nr 2, druga wydaje mi się , że może mieć większą cenę. Ale to raczej strzały, bo tak jak mówisz, obydwa zestawienia są do siebie bardzo podobne – jednak różnica w cenie diametralna, ale może to ze względu na składy materiałów? Chyba, że chodzi tylko o metkę, to większego sensu nie widzę w tak wysokich cenach.

    • Tutaj akurat wielkiej różnicy w składzie nie ma lub nawet w niektórych przypadkach lepszy skład mają tańsze produkty 😀
      Wyniki podam niebawem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *