Minimalistyczny zegar DIY w geometryczne kształty w pastelowych kolorach

Minimalistyczny zegar DIY w geometryczne kształty w pastelowych kolorach

Dawno już nie było tutaj nic z kategorii DIY, stąd też postanowiłam to zmienić. Skontaktowałam się z Darią fanatyczką DIY, prowadzącą bloga myDecoria i zapytałam, czy chciałaby stworzyć jakiś tutorial dla Was. Takim oto sposobem dzisiaj przedstawiam Wam nowy wpis z serii “Zrób to sam”. Mam nadzieję, że się Wam spodoba! To do dzieła!

MINIMALISTYCZNY zegar DIY


Do wykonania zegara potrzebujesz:

  • tarcze zegarową,
  • mechanizm,
  • baterię,
  • 3 pastelowe odcienie farb,
  • pędzel,
  • długopis,
  • linijkę,
  • taśmę malarską.

Krok pierwszy

Podziel tarczę zegara na 3 różnej wielkości części, za pomocą linijki i długopisu zaznacz odpowiednie linie. Możesz puścić wodze fantazji i wymyślić inny wzór, niż ten, który pokazałam w tym tutorialu.

Krok drugi

Wzdłuż jednej z linii przyklej taśmę malarską i zamaluj jedną z części, odklej taśmę i pozostaw do wyschnięcia. Powtórz krok z kolejnymi odcieniami farb.

Krok trzeci 

Opcjonalnie zabezpiecz lakierem. Zamontuj mechanizm, baterię i gotowe!


Nie wiem jak Wy, ale ja jestem zachwycona faktem, że tak prosta rzecz może tak świetnie się prezentować! Koniecznie spróbujcie sobie taki sprawić (zachęcam do spróbowania innych autorskich wzorów). Co powiecie na taki zegar w kropki lub czarno-białe paski?


Na koniec kilka słów o Darii…


“Jestem Daria – fanatyczka DIY. Moja przygoda zaczęła się kilka lat temu i utkwiłam w niej na dobre. Aktualnie jestem w podróży na wyimaginowaną wyspę, gdzie czeka na mnie Decoria – czyli zarażanie pozytywnym myśleniem oraz słabością do rzeczy pięknych.”
I jak Wam się podoba ten szybki pomysł na zegar DIY w 3 prostych krokach? 😀 Chcecie więcej wpisów z serii DIY? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!17 thoughts on “Minimalistyczny zegar DIY w geometryczne kształty w pastelowych kolorach”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *