Kapsułowa galeria plakatów, czyli koncepcja minimalizmu we wnętrzach

Kapsułowa galeria plakatów, czyli koncepcja minimalizmu we wnętrzach

Większość z Was pewnie słyszała o koncepcji Capsule Wardrobe. W sumie skoro czytacie mojego bloga to nie śmiem zakładać inaczej. Jeśli jednak jakimś cudem o niej nie słyszeliście to zachęcam Was do przeczytania wpisu Czym jest Capsule Wardrobe? Wady i zalety. Z założenia dotyczy to zawartości naszej szafy, czyli ubrań i dodatków. A co gdyby tak przełożyć jej zasady na wystrój wnętrz? Okazuje się, że to wcale nie jest tak trudne jak może się z początku wydawać. Tak jak i w naszym ubiorze tak i we wnętrzach wszystko prezentuje się o wiele lepiej, gdy jest ze sobą spójne. Gdy widać motyw przewodni i wszystko się ze sobą po prostu dobrze łączy. Czas więc podzielić się z Wami jak ja podeszłam do tematu w przypadku jednego z elementów wystroju wnętrza, czyli galerii plakatów. Oto przed Wami moja kapsułowa galeria plakatów, czyli koncepcja minimalizmu we wnętrzach.

Kapsułowa galeria plakatów, czyli koncepcja minimalizmu we wnętrzach

W idei szafy kapsułowej chodzi o to, żeby z możliwie jak najmniejszej ilości ubrań móc wydobyć jak największy potencjał. Stworzyć jak najwięcej zestawów. A wszystko to dzięki stosowaniu się do kilku zasad. Jedną z nich jest to, żeby wybierać do swojej szafy takie rzeczy, które będą pasować z jak największą ilością pozostałych. Dzięki czemu szansa na ich wykorzystanie wzrasta.

Dokładnie tak samo możemy potraktować kolekcję plakatów, które mają zdobić nasze ściany. Możemy stworzyć z nich kapsułową galerię dzięki czemu mamy możliwość wieszać je w różnych kombinacjach zależnie od pory roku, czy naszego humoru. W ten sposób możemy ograniczyć ich ilość a jednocześnie zwiększyć liczbę możliwych kombinacji. To oszczędność nie tylko pieniędzy, ale także miejsca. To win-win. Zyskujemy my i zyskuje także nasze wnętrze.

Moja kapsułowa galeria plakatów

Przy współpracy z Gallerix miałam możliwość stworzyć właśnie taką minimalistyczną kapsułową galerię plakatów do swojego nowego mieszkania. Wszystkie wybrane przeze mnie plakaty w jednym miejscu znajdziecie TUTAJ.

Wybierając plakaty wzięłam pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze to, żeby pasowały do mojego wnętrza. Jego charakteru, koloru ścian i pozostałych elementów wystroju. Biorąc pod uwagę to ile mam miejsca, zaplanowałam najpierw ich ułożenie. Dzięki temu wiedziałam dokładnie ile plakatów i w jakich rozmiarach będę potrzebować. Jeżeli nie macie pomysłu na ułożenie plakatów to poniżej pokażę Wam kilka układów, które mi się spodobały podczas moich poszukiwań. Znajdują się tam 3 rozmiary ramek 50×70, 30×40 i 21×30 cm.

Po drugie ważne było dla mnie, żeby wszystkie razem tworzyły spójną galerię. Dzięki temu niezależnie jak je ze sobą połączę, ani w których miejscach pomieszczenia je rozstawię, czy powieszę i tak będą pasowały do siebie i tworzyły jedną całość niczym z najlepszych magazynów wnętrzarskich.

Trzecim w zasadzie najważniejszym aspektem było to, że musiały być oczywiście w moim guście i poczuciu estetyki. Na szczęście jest tak duży wybór, że każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam najpierw przejrzeć wszystko i dodawać te, które nam się podobają po kolei serduszkami do wish listy, a dopiero później przejrzeć je pod kątem pozostałych aspektów i wyeliminować część z nich.

W moim przypadku ponieważ wnętrze jest minimalistyczne, utrzymane w bieli z elementami naturalnego drewna i kremowym beżem na ścianach postawiłam na proste grafiki abstrakcyjne w delikatnych odcieniach beżu, szarości, bieli i odrobiny pasteli. Wybrałam w sumie 9 różnych wzorów plakatów, w tym jeden w dwóch wielkościach.

Kapsułowa galeria plakatów, czyli koncepcja minimalizmu we wnętrzach

1. Abstract Thoughts No1, w rozmiarze 30×40 2. Waves At Seven Mile Beach, w rozmiarze 21×30 3. Boho Abstract No2, w rozmiarze 30×40

1. Abstract Thoughts No3, w rozmiarze 30×40 2. Apricot Cluster No1, w rozmiarze 21×30 3. Body Shape, w rozmiarze 30×40

1. Matisse Oiseaux De Papier, w rozmiarze 30×40 2. Line Art Knot, w rozmiarze 21×30 3. Marble Cracks, w rozmiarze 30×40 i 21×30

Mam nadzieję, że tym wpisem zainspirowałam Was do tego, aby wykorzystywać różne koncepcje w nieco nieoczywiste sposoby i udowodniłam Wam, że można w dość prosty sposób przekładać zasady minimalizmu na różne kategorie życia.

A jeśli macie ochotę stworzyć własną kapsułową galerię obrazów do swojego wnętrza to zobaczcie jakie inne plakaty Gallerix ma w swojej ofercie. A teraz możecie kupić je 30% taniej wpisując kod rabatowy „MGirl30” w koszyku podczas składania zamówienia.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *