Jak stworzyć obraz w 5 min za grosze? DIY krok po kroku

Jak stworzyć obraz w 5 min za grosze? DIY krok po kroku

Dawno na blogu nie było wpisu z kategorii DIY. Ostatnie (minimalistyczne grafiki i minimalistyczne grafiki na wiosnę) także nawiązywały do dekoracji ścian. Wtedy wystarczyło, że wybraliście zaprojektowaną przeze mnie grafikę, wydrukowaliście, włożyliście do ramki i tyle. Tym razem będziecie musieli zrobić nieco więcej, ale jest to na tyle proste, że każdy sobie z tym poradzi. Pokażę Wam jak stworzyć obraz w 5 min dosłownie za grosze. Jesteście ciekawi? To zapraszam do lektury!

Będąc na zakupach w supermarkecie, w koszu z rzeczami przecenionymi, znalazłam przepiękną podkładkę na stół. Niestety została tylko jedna sztuka (nie dziwię się, jest piękna), więc nie nadawała się już jako mata na stół (potrzebne mi są standardowo 4 szt), jednak podobała mi się na tyle, że postanowiłam ją kupić. 

Motyw miejskiej dżungli, czyli różnych zielonych liści i kwiatów od jakiegoś czasu pojawia się na grafikach i w magazynach wnętrzarskich. Zamarzył mi się taki właśnie obraz w sypialni, ale ceny niestety skutecznie mnie odstraszały od jego zakupu. Stąd też, gdy zobaczyłam tą plastikową podkładkę w sklepie wpadł mi pomysł na stworzenie go samodzielnie dosłownie za grosze.

Jak stworzyć obraz w 5 min za grosze? DIY krok po kroku

Potrzebne materiały:

  • plastikowa podkładka, mata na stół – dostępna w każdym sklepie z elementami wystroju np. Pepco, Home&You etc. a także w zwykłych marketach jak Lidl, czy Biedronka. Możecie wybrać dowolny, interesujący Was motyw – zwierzęcy, kwiatowy, geometryczny – co Wam akurat się spodoba.
  • duża ramka (w zależności od wymiarów wybranej przez Was podkładki),
  • jedna biała kartka z bloku technicznego A5 lub brystol – do kupienia w każdym sklepie papierniczym i większym supermarkecie.
  • nożyczki,
  • ołówek,
  • linijka.

krok 1 

Ołówkiem odrysowujemy kształt ramki na podkładce. Jeśli wzór nie jest symetryczny to musimy zwrócić uwagę na jego rozmieszczenie, żeby jak najlepiej się prezentował. W skrócie, żeby nie uciąć za dużo wzoru.

krok 2 

Wycinamy odrysowany kształt, uważając, żeby nie wyjechać poza linie.

krok 3

Odrysowujemy kształt naszej podkładki na brystolu i odpowiednio go docinamy.

krok 4

Do ramki wkładamy naszą podkładkę, za nią arkusz białego brystolu, zamykamy ją i wieszamy na ścianie lub stawiamy w dogodnym dla nas miejscu. Gotowe!

Co dostaniemy w sklepie?

Oczywiście można kupić gotowy obraz z monsterą, przykłady i ich ceny pokazuję poniżej.

Obraz wykonany przeze mnie z podkładki kosztował dokładnie:

– podkładka (supermarket) – ok. 2 zł

– ramka (Pepco) – ok. 10 zł

– kartka z bloku technicznego – ok. 20/30 gr

Czyli +/- 12 zł. W porównaniu z wersją ze sklepu wychodzi nieporównywalnie taniej, a efekt moim zdaniem jest tak samo dobry.

Dajcie znać w komentarzu jak podoba się Wam efekt końcowy? Jaki motyw wykorzystalibyście na swoim obrazie? Paski, kropki, kwiaty, a może motywy zwierzęce?Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *