Five o’clock, czyli lektura do herbatki – Grudzień 2017

Five o’clock, czyli lektura do herbatki – Grudzień 2017

Jak obiecałam tak też i robię. Przedstawiam Wam nowy i zarazem pierwszy cykl wpisów na blogu “Five o’clock”. Nawiązuje on do brytyjskiej tradycji picia herbaty. Zapraszam Was na pierwszy premierowy wpis. Zaparzcie sobie ulubioną herbatę i usiądźcie wygodnie.

 

Nowy cykl wpisów Five o’clock – o co chodzi?

W tym cyklu będę polecać Wam, moim zdaniem, najlepsze wpisy na blogach z kilku kategorii (mogliście na nie zagłosować na Facebooku), które miałam okazję przeczytać w ciągu ostatniego miesiąca. Wybraliście w sumie 5 kategorii. Są nimi: Ciekawostki naukowe, Podróże, Kultura, Zdrowie i uroda, a także Kulinaria. Zastrzegam sobie, że w poszczególnych wpisach kategorie te mogą się zmieniać. (Jeśli z innej kategorii znajdę super wpis, to czemu miałabym się nim z Wami nie podzielić, prawda? 😀 )

 

To zaczynamy!

Ciekawostki naukowe

Jeśli uważaliście, że nauka języków jest Wam niepotrzebna lub jesteście już na nią za starzy, to ten wpis uświadomi Wam, że nie macie racji! Oprócz oczywistych korzyści jakie daje znajomość innych języków niż ojczysty, możecie także poprawić… O tym przeczytacie już we wpisie Mózg lubi języki obce. To co, może krótka lekcja z Duolingo? 🙂

 

Podróże

Globfoterka zabierze Was w podróż po dwóch chyba najbardziej znanych krajach Azji – Chinach i Japonii. We wpisie znajdziecie świetne porównanie jej doświadczeń w podróży po każdym z tych krajów. Ja dowiedziałam się kilku rzeczy, których o Chinach i Japonii dotąd nie wiedziałam. Zapraszam was na wpis Chiny czy Japonia?

 

Kultura

Recenzja “Księgi ludzkich uczuć” w wydaniu Pameli Moskalik. Dowiecie się z niej o emocjach, o których istnieniu do tej pory nie mieliście pojęcia. Czy Wy też je kiedyś czuliście? Zajrzyjcie do wpisu 15 nieznanych Ci emocji i poznajcie lepiej siebie.

 

Zdrowie i uroda

O niezwykle ciekawych badaniach i ich wynikach dowiecie się ze wpisu Miej zielone pojęcie i wyprowadź się z miasta! Ula Nowak pokazuje w nim, jak nasze otoczenie na nas oddziałuje. Wiedzieliście, że brak zieleni w domu i okolicy może skutkować gorszym samopoczuciem, a nawet depresją? Koniecznie zajrzyjcie po dawkę konkretnej wiedzy i wprowadźcie więcej zieleni do swojego domu 🙂

 

Kulinaria

Przedstawiam Wam przepis na zdrowe ciasto z owocami od Edyty z Mój kawałek podłogi. Nie macie gdzie wykorzystać mąki kukurydzianej, a może zawsze chcieliście jej spróbować? Świetnie się składa! Proste i smaczne ciasto upieczecie z przepisu na kukurydziane ciasto z owocami.

 

Koniecznie dajcie znać w komentarzach co sądzicie o nowej serii wpisów? O czym chcielibyście przeczytać w następnym wpisie z cyklu Five o’clock?26 thoughts on “Five o’clock, czyli lektura do herbatki – Grudzień 2017”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *