Five o’clock #4 lektura do herbatki – marzec 2018

Five o’clock #4 lektura do herbatki – marzec 2018

Witam wszystkich po świętach. Mam nadzieję, że odpoczęliście i macie dużo siły na nadchodzącą wiosnę, która bardzo nieśmiało się wyłania 🙂 Dzisiaj mam dla Was garść ciekawych artykułów blogowych z polskiej blogosfery, czyli następny wpis z serii Five o’clock #4 . Zaparzcie sobie herbatkę, usiądźcie wygodnie i zrelaksujcie się. Miłej lektury! 🙂

Five o’clock #4 – lektura do herbatki

Każdy wie, że naturalne kosmetyki są o wiele zdrowsze dla naszej skóry, ciała i zdrowia, niż te ze sztucznymi konserwantami, zagęstnikami, SLS-ami, czy PEG-ami. Jednak jak każda rzecz nawet one mają dwie strony medalu. Tak, naturalne kosmetyki także mają swoje wady. Jakie? Przekonajcie się we wpisie Wady kosmetyków naturalnych – rozwiewamy wszystkie wątpliwości! na blogu Happy Green Life.

Patrząc za okno pogoda niestety nie nastraja do spacerów po lesie. Ba, nie nastraja do spacerów nigdzie! A co gdyby zrobić sobie las w domu? Nie, nie mówię o sadzeniu drzew pośrodku salonu. Wystarczy słoik, trochę mchu i…  a zresztą co ja będę Wam tutaj wymieniać. 🙂 Sprawdźcie sami we wpisie Jak zrobić las w słoiku?

Od dziecka mówiono nam, że nie możemy być samolubni, że innym trzeba pomagać. Absolutnie się zgadzam, ale czy w pewnych sytuacjach egoizm może być pozytywny? Czym on jest? Jak nie dać się zwariować? O przypadku pozytywnego egoizmu przeczytacie we wpisie Pozytywny egoizm, czyli o tym jak przenieść się z głowy do serca.

Ja wiem, że po świętach wszyscy są przejedzeni i najlepiej, to by się turlali po ziemi lub ćwiczyli z Chodakowską, a ja tutaj znów o jedzeniu. Tym razem proponuję Wam coś bardzo prostego i zarazem niezwykle zdrowego – pastę z ciecierzycy z bazylią. Mnie urzekła i mam nadzieję, że u Was też zagości 🙂

Temat ciężki, ale bardzo ważny. Kto ma, a kto nie ma prawa decydować o nas? O prawie do życia lub jego braku? Kilka słów od niezwykłej kobiety, która nie boi się zabrać własnego głosu w sprawie dotyczącej wszystkich kobiet, czyli najgłośniejszej debacie społecznej dziesięciolecia, która tak podzieliła społeczeństwo. Zapraszam Was na świetny wpis #czarnypiątek okiem ciężarnej.

Mam nadzieję, że wybrane przeze mnie artykuły Was zaciekawiły. Powiedzcie proszę, które były dla Was najciekawsze i o czym chcielibyście przeczytać za miesiąc? 🙂18 thoughts on “Five o’clock #4 lektura do herbatki – marzec 2018”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *