10×10 z capsule wardrobe na lato

10×10 z capsule wardrobe na lato

Już od dawna zabierałam się za zrobienie takiego wpisu, ale jakoś zawsze nagle było coś innego do zrobienia. Także nareszcie udało mi się znaleźć chwilę i go stworzyć. W sumie taki mały sukces, można powiedzieć. Myślę, że jeśli ten wpis będzie się cieszył Waszym zainteresowaniem, to powstanie cała seria z podobnymi wpisami na każdy sezon. Pewnie część z Was wie, o co chodzi z wyzwaniem 10×10. Jeśli nie, to poniżej zrobię krótki wstęp, dla tych, którzy pierwszy raz spotykają się z taką nazwą. Także zapraszam do lektury wpisu 10×10 z capsule wardrobe na lato!

10×10 z capsule wardrobe na lato

O co chodzi?

Nie wiem, czy znacie, czy nie znacie, ale często u modowych blogerek piszących o minimalizmie pojawiają się wyzwania 10×10. Dla niewtajemniczonych w skrócie wytłumaczę o co chodzi. 10×10 to 10 ubrań, z których tworzy się 10 z założenia różnych zestawów na 10 dni. Ma to za zadanie pokazać potencjał ubrań znajdujących się już w Twojej szafie i pobudzić kreatywność w wymyślaniu zestawów. Udowadnia też, że mniej naprawdę znaczy więcej a kapsułowa szafa wcale nie jest noszeniem dzień w dzień tych samych ubrań.

Stwierdziłam, że zacznę od lata, bo nie dość, że akurat piękne lato mamy, to myślę, że poniekąd przyda się to Wam jako swoista inspiracja przy pakowaniu na wakacyjne wyjazdy. Idealnie się składa, bo pokażę tutaj zestawy na 10 dni, chociaż myślę, że jeszcze kilka więcej dałoby się ich stworzyć. Także spokojnie na dwutygodniowy wyjazd by starczyło. 

10 rzeczy…

Wybrałam do tego wyzwania 1 sukienkę, 1 spódnicę jeansową, 2 pary szortów, 2 topy, 2 t-shirty i 1 katanę jeansową. Do tej liczby celowo nie wliczam dodatków, bo moim zdaniem nie jest to konieczne. W tym wyzwaniu chcemy przetestować potencjał ubrań a nie dodatków. Wszystkie ubrania (i dodatki również), które tutaj widzicie pojawiły się w letniej Capsule Wardrobe. No prawie wszystkie poza czarną torbą, która pojawiła się w Capsule Wardrobe z pozostałych sezonów.

… w stylizacjach na 10 dni

10x10 z capsule wardrobe na lato 10x10 z capsule wardrobe na lato

Tak jak wspomniałam wcześniej, pewnie i Wy zauważyliście, że jeszcze kilka różnorodnych stylizacji można by bez większego problemu tutaj stworzyć. Z każdą kolejną dodaną rzeczą możliwości stworzenia nowych, zupełnie różnych outfitów rosną praktycznie wykładniczo. Dużą robotę robią też same dodatki, bo to one koniec końców określają charakter stylizacji. Czy bardziej na sportowo, romantycznie, elegancko a może po prostu klasycznie i dziewczęco?

To jak Wam się podobał wpis 10×10 z capsule wardrobe na lato? Jesteście chętni na kontynuację cyklu? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *