10 filmów Netflix umilających jesienne wieczory

10 filmów Netflix umilających jesienne wieczory

Jesień to idealna pora na zaszycie się pod ciepłym kocykiem z kubkiem gorącej herbaty lub czekolady i nadrobienie wszelkich zaległości w filmach i serialach. W lecie się ich trochę narobiło, bo szkoda było czasu na siedzenie w domu. A teraz, gdy jednak pogoda za oknem nie zachęca do spędzania czasu na zewnątrz można w pełni celebrować jesień. Dlatego, aby ułatwić Wam wybór co by tu dzisiaj obejrzeć stworzyłam listę 10 filmów Netflix umilających jesienne wieczory. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu.

10 filmów Netflix umilających jesienne wieczory

1. Między życiem a śmiercią

Gatunek: Melodramat
Czas: 1:57 h

To dla mnie jeden z piękniejszych filmów o miłości jakie powstały. Prawdziwy wyciskacz łez niosący ze sobą przekaz. Nastoletnia Tess nie miała szczęścia w życiu. Wychowywana w różnych rodzinach zastępczych nie zaznała rodzicielskiej miłości i w zasadzie wątpiła, że kiedykolwiek ktokolwiek ją pokocha. I właśnie wtedy poznała miłość swojego życia Skylara. Niestety ten po wspólnie spędzonych wakacjach ginie w wypadku samochodowym. Czy prawdziwa miłość może przezwyciężyć nawet śmierć?

2. Villa Miłości

Gatunek: Komedia romantyczna
Czas: 1:55 h

Julie miała zaplanowane wszystko od początku do końca, jak na prawdziwą perfekcjonistkę przystało, jednak życie lubi płatać figle. Takim oto sposobem ląduje sama w Weronie, mieście Romea i Julii, gdzie zbiegiem okoliczności w wynajętym przez nią idealnym apartamencie już ktoś mieszka. Tak właśnie zaczyna się jej przygoda we Włoszech, która zmusza ją do spontaniczności. Piękne widoki, zabawne dialogi i całkiem ciekawa fabuła.

3. Purpurowe serca

Gatunek: Melodramat
Czas: 2:02 h

Ona początkująca piosenkarka potrzebuje ubezpieczenia a on młody żołnierz pieniędzy, zawierają więc małżeństwo z rozsądku, aby rozwiązać swoje problemy. Z początku prosty układ zamienia się w bardziej skomplikowany, gdy plan przestaje iść po ich myśli. Świetnie napisana fabuła, w towarzystwie pięknej muzyki sprawia, że film wciąga do ostatniej minuty. To jedna z moich ulubionych Netflixowych produkcji.

4. Dwa życia

Gatunek: Komedia romantyczna, Dramat
Czas: 1:51 h

A co gdybyśmy mogli poznać odpowiedź na to nurtujące nas odwiecznie pytanie „co by było gdyby…”? Możemy ją poznać w filmie „Dwa życia”. Poznajemy tam dwie wersje historii Natalie, która w dniu ukończenia szkoły zrobiła test ciążowy. Która opcja okaże się być lepsza? Dla mnie ten film ma naprawdę sporą wartość. Nie tylko się miło go ogląda, ale też daje nieco do myślenia nad życiem, nad naszymi wyborami i tym jak wpływają one na nasze przyszłość.

5. Enola Holmes

Gatunek: Kryminał, Przygodowy
Czas: 2:04 h

Każdy chyba zna słynnego Sherlocka Holmesa i jego niesamowite zdolności dedukcji. A co gdyby poznać historię pozostałych członków jego rodziny? W ten właśnie prosty sposób poznajemy historię młodszej siostry Sherlocka, Enoli, która wyruszyła w poszukiwaniu swojej matki w pełną przygód i zagadek podróż. To naprawdę przyjemny w odbiorze film dla całej rodziny.

6. Kolacja dla czworga

Gatunek: Komedia romantyczna
Czas: 1:30 h

Czy tylko jedna osoba jest nam pisana? Czy bratnie dusze istnieją? Cały film przedstawia nam równoległe rzeczywistości, gdzie czwórka przyjaciół wchodzi w alternatywne związki. Która z opcji jest lepsza? Ten film warto obejrzeć choćby dla samej koncepcji alternatywnych rzeczywistości, ciekawie poprowadzonych i poprzeplatanych między sobą.

7. Czerwona nota

Gatunek: Komedia, Kryminał, Przygodowy
Czas: 1:58 h

Kryminolog z FBI, aby złapać złodzieja dzieł sztuki musi wejść w jego buty i zdobyć jego zaufanie. Banalna koncepcja, ale świetnie zrealizowana przy naprawdę dobrym scenariuszu i grze aktorskiej. Świetny film na rozluźnienie i rodzinny seans.

8. Akademia dobra i zła

Gatunek: Familijny, Fantasy
Czas: 2:29 h

Żeby mogli istnieć bohaterowie, muszą istnieć także ich wrogowie. Ale czy zawsze to co powinno być dobre rzeczywiście takie jest? Czy bohaterowie baśni i legend rzeczywiście są czarno biali? Dwie przyjaciółki trafiają do Akademii dobra i zła kształcącej bohaterów i złoczyńców, którzy mają za zadanie stać na straży dobra i zła, aby zachowana była równowaga. Jednak w drodze pomyłki trafiają nie do tej szkoły co powinny. Historia jest ciekawa i nietypowa, a film wciąga od samego początku.

9. Grey man

Gatunek: Akcja
Czas: 2:09 h

Coś nieco w innym klimacie niż pozostałe wymienione tutaj filmy. To typowy film akcji z motywem agentów. Więzień dostaje propozycję zamiany swojej kary w więzieniu na służbę do końca życia w agencji CIA w ramach specjalnej jednostki. Podczas jednej ze standardowych misji odkrywa jednak, że nie wszystko jest takie jak się wydaje. W pościg za nim rusza więc agent socjopata, który nie powstrzyma się przed niczym, aby go złapać.

10. Nie patrz w górę

Gatunek: Dramat, Komedia, Sci-Fi
Czas: 2:18 h

Dwójka astronomów odkrywa, że w stronę Ziemi zmierza zabójczą kometa. Wyruszają więc w tournée po mediach i politykach, aby ostrzec ludzkość przed zmierzającą zagładą i jej zapobiec. Niestety nikogo to nie obchodzi. W prześmiewczy sposób ten film obnaża nasze społeczeństwo zwracając uwagę na jego wady i coraz większą znieczulicę ostrzegając poniekąd przed możliwymi tego stanu rzeczy skutkami. To jeden z tych filmów co bardzo mocno skłania do refleksji.

A które z filmów dostępnych na Netflix a niewspomnianych w tym wpisie byście polecili na jesienne wieczory? Może widzieliście już któryś z polecanych przeze mnie filmów i macie inną opinię o nich? Podzielcie się nimi w komentarzach, z pewnością przydadzą się też innym!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *